انواع و اقسام چرخ خیاطی

چرخ خیاطی

دوخت و دوز از زمان های قدیم تا کنون در میان مردم برای خلق یک پوشاک و پوشش جدید رایج بوده است. امروزه این کار توسط تولیدی های بزرگ پوشاک انجام می شود.  استفاده از چرخ خیاطی از زمان قدیم و زمان اختراع آن در انواع متفاوت مرسوم بوده است. شما برای آشنایی بیشتر با انواع چرخ خیاطی می توانید به سایت تیکمیش مراجعه کنید.

چرخ خیاطی خانگی و صنعتی

چرخ خیاطی انواع متفاوتی دارد، که امروزه در صنعت دوخت و دوز کاربردهای بسیار گسترده ای دارد. یادگیری دوخت و دوز و خیاطی و همچنین کار کردن با چرخ خیاطی نیاز به آموزش های خاص خود را دارد که می توان با تمرین و ممارست به این مهارت دست پیدا کرد. امروزه هم چرخ های صنعتی و همچنین چرخ های خانگی باکیفیتی در کارخانه ها تولید می شود. برخی از کارهای ابتدایی مربوط به لباس و پوشاک را می‌توان با فراگرفتن اصول اولیه خیاطی انجام داد، به عنوان نمونه اگر لباس شما دچار پارگی شده باشد یا اینکه لباسی تنگ یا گشاد باشد می توان با دانستن اصول اولیه تعمیر لباس را با چرخ های خانگی در منزل انجام داد چرخ های خیاطی که به دو دستی صنعتی و خانگی تقسیم می شوند کاربرد های ویژه خود را دارند چرخ صنعتی یک نوع چرخ تخصصی است، که می توان گفت هر دستگاه از چرخ صنعتی فقط مخصوص به یک کار است برای مثال برخی از چرخ ها فقط کار راسته دوزی را انجام می دهند یا ممکن است دیگر چرخ ها کار سردوزی یا دکمه زدن و … را منحصرا انجام دهند. چرخ های خانگی که برای استفاده های کم حجم و خانگی طراحی شده‌اند تجهیزات و دوختهای بیشتری را شامل می شود حتی امروزه در انواع چرخ های کاچیران می‌توان کار گلدوزی بر روی لباس را نیز با این چرخ‌ها انجام داد اما باید توجه کرد که این چرخ‌ها را می توان فقط در حجم کم لباس به کار برد. چرخ های صنعتی و خانگی در برندهای مختلفی از جمله کاچیران ژانومه ژوکی و غیره تولید می شود که هر کدوم از اینها مزیت های خود را دارند توجه داشته باشید که شما نسبت به کاری که انجام می دهید می توانید چرخ مورد نیاز و مناسب با کار دوخت و دوز خود را انتخاب کنید. در چرخ های خانگی نیز شما باید در نظر داشته باشید که در چه زمینه کاری شما می خواهید با چرخ خیاطی خود بیشتر کار کنید و متناسب با آن خرید چرخ خیاطی خود را انجام دهید نکته قابل توجه این است که ماشینی چرخ خیاطی خوب مصرف برق زیادی ندارد و از این بابت نگرانی به وجود می‌آورد.البته نکته‌ای که باید بسیار با آن توجه داشته باشید این است که در هنگام استفاده از چرخ خیاطی تمام لوازم جانبی و تجهیزات آن را نیز به خوبی و با کیفیت مناسب تهیه کنید، که از جمله می‌توان به نخ، سوزن، ماسوره و بقیه لوازم مورد نیاز اشاره کرد.

چرخ خیاطی

چرخ خیاطی خانگی برای انواع دوخت های سبک در حجم کم مناسب است.

تفاوت چرخ خیاطی صنعتی و خانگی

در بین چرخ های صنعتی که در تولیدی های پوشاک و لباس به کار می رود و طرحهای خانگی تفاوتهای عمده و بسیاری وجود دارد که از جمله می‌توان به انواع دوخت کیفیت دوخت سرعت دوخت و دوز درخت پارچه های مورد استفاده در حجم کاری و وزن چرخها اشاره کرد از جمله موردی که می‌توان به آن اشاره کرد وضعیت نگهداری از چرخ های صنعتی و خانگی است که در طول عمر مفید چرخ خیاطی بسیار حائز اهمیت است. چرخ های صنعتی معمولاً فقط یک نوع دوخت دارند و کار مخصوص به خود را انجام می دهند به عنوان نمونه چرخ راسته دوز یا چرخ سردوز یا سینگر منحصراً کارهای تعریف شده خود را انجام می دهند های خانگی حتی اگر ساده ترین مدل آنها را در نظر بگیریم می‌توانند چندین نوع دوخت را انجام دهند امروزه این چرخ های خانگی که به صورت حرفه‌ای‌تر روانه بازار می‌شوند از ۲۰ تا ۱۰۰ نوع دوخت را می توانند انجام دهند کیفیت دوخت در چرخ های صنعتی بسیار بالا می باشد، به علت اینکه چرخ منحصراً یک کار و عملیات را انجام می‌دهد اما در چرخ های خانگی این کیفیت دوخت به خوبی چرخهای صنعتی نیست البته جنس پارچه و نخ نیز در این میان بی تاثیر نیست. اگر شما مهارت لازم برای استفاده از چرخ های صنعتی را یاد بگیرید سرعت این چرخ ها برای دوخت و دوز بسیار بالا است و می‌توانند روزانه حجم بالایی از لباس را تولید کنند اما در چرخ های خانگی باید تمام کیفیت لازم به منظور تسریع در خیاطی داشته باشد نکته جالب توجه این است که در نگهداری چرخ های خانگی امروز زیاد مشکلی وجود ندارد به علت اینکه امروزه تمامی چرخ های خانگی مجهز به سیستم روغن دهی اتوماتیک هستند لوازم یدکی آنها نیز به راحتی تعمیر میشود اگر چرخ خیاطی برندهای معتبر مانند خاک ایران باشد این کار بسیار راحت‌تر انجام می‌شود اما چرخ های صنعتی باید هر روزه روغن کاری شوند و تمیز کاری آنها نیز به صورت روزانه باید انجام شود، زیرا حجم بالایی از لباس را تولید می کنند. پارچه های مورد استفاده در چرخ خیاطی صنعتی می تواند از هر نوع باشد اما در چرخ خیاطی خانگی فقط می توان از پارچه های متناسب با آن استفاده کرد از طرفی با چرخ خیاطی های خانگی نمی توان حجم بالایی از لباس را دوخت و دوز کرد و به صورت میانگین باید روز نهایتاً تا ۵ ساعت با آنها کار انجام داد که در این میان باید به چرخ استراحت هم داده شود اما در چرخ خیاطی صنعتی شما می توانید به صورت مداوم ۵ ساعت بیشتر کار انجام دهید. تیکمیش عرضه کننده ی انواع و اقسام چرخ خیاطی های خانگی و صنعتی، که شما می توانید برای تهیه ی انواع چرخ خیاطی برای کارگاه های تولیدی به این فروشگاه اینترنتی مراجعه کنید.

چرخ خیاطی

فروشگاه تیکمیش ارائه دهنده ی انواع چرخ های صنعتی راسته دوز

محمدرضا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.