راهنمای خرید چرخ خیاطی خانگی

راهنمای خرید چرخ خیاطی خوب

اگر تصمیم به خرید چرخ خیاطی خانگی خوب و حرفه ای دارید، لازم است که پیش از هر اقدامی در خصوص ویژگی های چرخ خیاطی به خوبی اطلاعات کسب کرده و بهترین خرید را رقم بزنید.

نکات مهم در خرید چرخ خیاطی خانگی

برای خرید چرخ خیاطی خانگی، حتما نکات زیر را در نظر بگیرید:

چرخ خیاطی ماکو گرد

 ابتدا دقت کنید که چرخ خیاطی ماکو گرد باشد . هیچ وقت چرخهای ماکو دراز را نخرید، چون این نوع چرخ ها ارتعاش خیلی زیادی دارند، در صورتیکه چرخ باید بدون صدا و ارتعاش کار کند.

جلو رفت و عقب رفت پارچه

یک چرخ خیاطی جدید باید پارچه را هم به سمت جلو و هم عقب بدوزد.

نمایشگر فشار نخ

چرخ باید دارای دستگاه مخصوصی باشد که فشار نخ را طبق شماره هایی که روی دستگاه نمایش داده شده بدون آنکه باعث پاره شدن نخ بشود فشار نخ را کم و زیاد کند.

پایه فشاردهنده قوی

چرخ باید دارای یک پایه فشار دهنده قوی تا بتوان انواع پارچه های ضخیم و درزهای کلفت را دوخت.

کارهای رفوگری

یک دستگاه ساده که با اتصال آن به چرخ بتوان کارهای رفوئی و برودری را انجام داد.

امکان تمیزکردن جاماکوی چرخ

جا ماکوی چرخ باید طوری قرار گرفته باشد که برای تمیز کردن مجبور نباشید چرخ را کج کنید و دارای جعبه فولادی باشد که با باز کردن به آسانی تمیز گردد.

تعمیرات ساده

چرخ شما از نوعی باشد که در کلیه نمایندگی های مجاز آن وسایل تعمیر و سرویس آن موجود باشد.
خرید چرخ خیاطی خانگی

دوخت های زیگزاگی

بعضی چرخها بجز دوخت مستقیم دوخت های زیگزاگی را با طول و عرض های متفاوت انجام می دهند و دوختهای زیگزاگی مورد تایید بسیاری برای زیبایی و تزئین دارند.

وجود ابزار دوخت و دوز

توجه داشته باشید که چرخ شما باید دارای یک کیسه یا جعبه باشد که در آن انواع ابزار دوخت و دوز موجود باشد. تکنیک جدید در رشته خیاطی با ساختن چرخ های جدید زیگزاگ و دو سوزنی وسائل خود کاری که در آنها بکار رفته معجزه می کند. این وسائل خود کار حتی کار خیاط مبتدی را بصورت کار یک هنرمند جلوه می دهند. این نوع چرخها برای دوختن جا دکمه –  تور دوزی –  حاشیه دوزی –  دوختن روبان و طرحهای آپلیکه – پنبه دوزی – سنجاق های گرد و کارهای تعمیری مختلف بسیار مناسب هستند.
خرید چرخ خیاطی خانگی
کلام آخر
در بالا به برخی از مشخصات مربوط به خرید چرخ خیاطی خانگی اشاره کردیم که با به کار گرفتن آن ها، می توان بهترین بازخورد در این خرید را تجربه کرده و خریدی موفق و هوشمندانه داشت. شما چه موارد دیگری را دز این زمینه موثر می دانید که به آن ها اشاره نشده باشد؟ نظرات و تجربیات خود در این زمینه را با ما و دیگر کاربران وب سایت تیکمیش در میان بگذارید. همین طور توصیه می کنیم راهنمای خرید چرخ خیاطی را مطالعه کنید.
مصطفی
دیدگاه کاربران 2 دیدگاه
  • ثریا ۷ مهر ۱۴۰۰ / ۱۳:۴۷

    بهترین برند برای چرخ خیاطی خانگی ژانومه و کاچیرانه

  • […] چرخ خیاطی های دستی و خانگی دارای رده قیمتی مناسب تری بوده و می توان تنوع بالایی از آن ها را در سبد کالایی چرخ خیاطی های مختلف مشاهده کرد. این مدل ها کارایی مناسبی داشته و در صورتی که در خرید دقت عمل به خرج دهید، می توانید به وسیله چرخ خیاطی های خانگی، انواع واقسام لباس ها را به راحتی در منزل بدوزید. […]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.