راهنمای خرید

راهنمای خرید چرخ خیاطی خانگی

راهنمای خرید چرخ خیاطی خانگی

چه بخواهید برای اولین بار چرخ خیاطی بخرید و خیاطی را شروع کنید، چه بخواهید چرخ خیاطی فعلی خود را ارتقا دهید، نیاز به یک راهنمای خرید چرخ خیاطی خانگی دارید تا شما را با نکات مهم هنگام خرید این وسیله کاربردی آشنا کند.

چرخ خیاطی رویایی شما در واقعیت نیز وجود دارد و با توجه به آنچه نیاز دارید، می‌توانید آن را پیدا کنید. ما در ادامه نکات خرید چرخ خیاطی خانگی که باید هنگام خرید بدانید را با شما به اشتراک می‌گذاریم؛ اما خوب است که قبل از خرید نیز پاسخ سوالات زیر را پیدا کنید تا از قبل بدانید به دنبال چه چیزی هستید.

راهنمای خرید چرخ خیاطی خانگی؛ پیش از خرید

جهت آماده شدن برای خرید چرخ خیاطی، خودتان را پشت دستگاه جدید تصور کنید و به این سوالات پاسخ دهید. بسته به اینکه اولین چرخ خیاطی خود را می‌خرید یا می‌خواهید دستگاهتان را ارتقا دهید، سوالات کمی فرق خواهند کرد:

اگر اولین چرخ خیاطی خود را می‌خرید

  • فکر می‌کنید چقدر از دستگاه استفاده خواهید کرد؟ طبق راهنمای خرید چرخ خیاطی خانگی، اگر فقط می‌خواهید شلوارها و پرده‌ها را سجاف کنید، یک چرخ خیاطی مکانیکی با کاربردهای اولیه برایتان مناسب خواهد بود. اگر خیاطی سرگرمی مورد علاقه شماست، احتمالاً ارزش دارد که روی ماشینی با قابلیت‌های بیشتر سرمایه‌گذاری کنید.

چرخ خیاطی خانگی

  • چه پروژه‌هایی را بیشتر برای دوخت در نظر دارید؟ به نظر خودتان از چرخ خیاطی بیشتر برای چه منظوری استفاده خواهید کرد (مثلا دوخت لباس، دکور خانه یا لحاف)؟ هر کدام از این پروژه‌ها به پارچه‌های مختلف و تکنیک‌های متفاوتی نیاز دارند. با داشتن یک ایده کلی از انواع پروژه‌هایی که می‌خواهید با چرخ خیاطی جدیدتان اجرا کنید، راحت‌تر می‌توانید دریابید که کدام ویژگی‌ها برایتان ضروری هستند.

اگر در حال ارتقای دستگاه فعلی خود هستید

  • چه نوع چیزهایی را بیشتر می‌دوزید؟ یک نکته مهم که باید در این راهنمای انتخاب ماشین خیاطی خانگی ذکر شود، این است که اگر به لحاف‌دوزی علاقه دارید، ممکن است چرخ خیاطی شما به برخی از ویژگی‌های اضافی نیاز داشته باشد. اگر لباس‌های زیادی می‌دوزید، ممکن است به مدل‌های دوخت متنوع، جا دکمه و ویژگی‌هایی از این دست نیاز پیدا کنید.
  • دوست دارید در آینده چه چیزهایی بدوزید؟ آیا انواع مختلفی از خیاطی وجود دارد که ممکن است در آینده انجام دهید؟ یا قصد دارید به یک نوع خیاطی خاص مانند تعمیر جین بپردازید؟ گلدوزی ماشینی چطور؟
  • چند وقت یکبار خیاطی می‌کنید؟ اگر دائماً خیاطی می‌کنید، احتمالاً ارزش دارد که دستگاهی با قابلیت‌های بیشتر بخرید. اما اگر برای تعمیرات لباس و دوخت‌های ساده به چرخ خیاطی نیاز دارید، می‌توانید یک دستگاه ابتدایی با قیمت کمتر بخرید.

خرید چرخ خیاطی خانگی

  • در مورد اندازه دستگاه فعلی خود چه احساسی دارید؟ آیا دستگاهی می‌خواهید که جای کمتری اشغال کند؟ یا برای پروژه‌های بزرگ به فضای بیشتری نیاز دارید؟ آیا محل خیاطی اختصاصی دارید تا مجبور نباشید دستگاه خود را از اتاقی به اتاق دیگر حمل کنید؟

هنگامی که به این سوالات پاسخ دادید، وقت آن است که تحقیق در مورد چرخ خیاطی‌های مختلف را شروع کنید و ببینید کدام یک نیازتان را برآورده می‌کند. در ادامه این راهنمای خرید چرخ خیاطی خانگی، چند نکته را بازگو می‌کنیم که باید هنگام خرید چرخ خیاطی مد نظر داشته باشید.

نکات مهم حین خرید چرخ خیاطی خانگی

۱- از خود بپرسید آیا واقعاً به این همه مدل دوخت نیاز دارید؟ اکثریت قریب به اتفاق چرخ خیاطی‌های خانگی با دوخت مستقیم، زیگزاگ و عملکرد جا دکمه به خوبی کار می‌کنند. اگر دوخت‌های تزئینی اضافی به کارتان نمی‌آیند، بهتر است چرخی خریداری کنید که از قابلیت‌های کمتری برخوردار بوده و به بودجه کمتری نیاز داشته باشد.

۲- بودجه‌تان را برای ویژگی‌هایی که واقعا نیاز دارید، صرف کنید. اگر در خیاطی تازه‌کار هستید، موانع کوچک می‌توانند شما را از مسیر خارج کنند. بنابراین با ماشینی شروع نکنید که دوخت و ویژگی‌های مناسبی ندارد اما ارزان‌تر است. همانطور که گفته شد، برای ویژگی‌هایی که به آن‌ها نیازی ندارید، پول خرج نکنید.

۳- ماشینی تهیه کنید که به پیشرفت شما در خیاطی کمک کند. البته در این راهنمای خرید چرخ خیاطی خانگی، این نکته نیز قابل ذکر است که ماشین نباید آنقدر پیچیده باشد که شما را بترساند و باعث شود جرأت استفاده از آن را نداشته باشید. این قانون در مورد سایر ابزارهای خیاطی نیز صدق می‌کند. اگر ماشین و ابزار به شما کمک نمی‌کنند پروژه خود را با سهولت و لذت به پایان برسانید، از آن‌ها به عنوان بهانه‌ای برای خیاطی نکردن استفاده خواهید کرد.

نکات مهم حین خرید چرخ خیاطی خانگی

۴- تا جایی که می‌توانید اطلاعات جمع‌آوری کنید، اما مراقب بازخوردها باشید. تحقیق درباره چرخ خیاطی‌های مختلف و کسب اطلاعات در مورد کاربردها و ویژگی‌های آن‌ها بد نیست، اما باید حواستان باشد که این اطلاعات را از کجا جمع‌آوری می‌کنید. بهتر است به نظر متخصصان و افراد معتبر بهای بیشتری بدهید.

۵- از خرید چرخ خیاطی دست دوم و استوک نترسید. چرخ خیاطی‌های استوک و دست دوم نیز می‌توانند به خوبی یک ماشین نو کار کنند. بخصوص اگر بودجه کمی دارید و تازه وارد دنیای خیاطی شده‌اید، می‌توانید با خرید یک چرخ دست دوم روی آن آزمون و خطا انجام دهید. در صورت امکان، قبل از خرید دستگاه، حتما آن را تست کنید.

سخن پایانی

چرخ خیاطی یکی از مهم‌ترین ابزاری است که باید در هر خانه‌ای وجود داشته باشد. در این راهنمای خرید چرخ خیاطی خانگی، به نکاتی که باید در حین خرید رعایت کنید و سوالاتی که باید از خود بپرسید تا مناسب‌ترین چرخ را برای خود تهیه کنید پرداختیم. اگر نکات ذکرشده را مد نظر قرار دهید، بودجه‌تان را صرف محصولی با کیفیت و با دوام می‌کنید که سال‌ها از آن استفاده خواهید کرد. برای مشاهده انواع مدل‌ها و همینطور خرید چرخ خیاطی خانگی می‌توانید روی لینک درج شده کلیک کنید و وارد صفحه چرخ خیاطی خانگی فروشگاه تیکمیش شوید. در این فروشگاه می‌توانید چرخ خیاطی مورد نظر خود را از میان مدل‌های کاچیران، مارشال، ژانومه، جانتک، جک و… مشاهده کرده و برای مقایسه و خرید آن اقدام کنید.

 

 

1 فکر در مورد “ راهنمای خرید چرخ خیاطی خانگی

  1. ثریا گفت:

    بهترین برند برای چرخ خیاطی خانگی ژانومه و کاچیرانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *